Mobilya Dekorasyon ve Fiyatları-Konseptal Online Dekorasyon Sitesi

6.11.2020

Mutfak DekorasyonuEvlerin içinde en çok zaman geçirilen bölümlerinden biri mutfaktır. Aile fertleri gün içinde ne yaşarsa yaşasın günün sonunda mutfaktan gelen mis gibi kokularla buluşur ve yorgunluğu unutur.
Belki de mutfaklardaki masalarda yemek yenir, sohbet edilir ve evin sıcak ortamı doyasıya hissedilir. Ya da bir tatil sabahında uzun süren kahvaltıda benzer anlar yaşanabilir. Yemek yapmak için de mutfaklarda uzun zaman geçirmek durumunda kalınır.
Dolayısıyla mutfakların iyi dekore edilmiş olması, evin diğer bölümleri ile uyum sergilemesi, ihtiyaçların giderileceği bir yer olmakla birlikte görsel zevk de vermesi önemlidir.

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri
İyi bir mutfak dekorasyonu için profesyonel kişilerden yardım alınabilir. Ama bu konuda bir bütçe ayırmadan kişisel çabalarla zevke uygun bir dekorasyon yapılması da mümkündür.
Genellikle evlerde mutfak dizaynı yapılmış, dolaplar, ocak gibi ekipmanlar yerleştirilmiş olur. Elektronik eşyaların yerleri belirlenmiştir. Bir eve yerleşirken mutfaktaki özellikler görülerek yerleşilir. Eğer mutfağın mevcut hali büyük tadilatlar gerektirmiyorsa ve kullanıcıların zevkine hitap edecek tarzdaysa dekorasyona dair düzenlemeler kolayca yapılabilir.
Mutfakta kullanılan dolapların rengi, evin genel havası, tavanın alçak ya da yüksek olması, kişisel zevkler dekorasyon uygulamalarında etkili olacaktır. Modern tarzda hazırlanmış bir evin yine modern tasarımlı mutfağına altın varaklı masa ve sandalye koymanın anlamı olmaz. Genel konsepte uygun model ve renkteki masa ve sandalyeler tercih edilmelidir.
Piyasada renk, malzeme, fiyat ve tasarım olarak birbirinden çok farklı masa ve sandalyeler bulunur. Biraz gezerek, biraz internetten araştırma yaparak, biraz deneyim ve zevk sahibi kişilerden mutfak dekorasyonu fikirleri alarak doğru mutfak takımları bulunabilir. Doğru tercihlerle bütçeler zorlanmadan şık ve modern görüntüler yakalanarak mutfak keyfi artırılabilir.
Eğer sıfırdan bir mutfak yapılıyorsa yani tezgah ve dolaplar yerleştirilmemişse daha zahmetli bir süreç yaşanabilir. Ancak bu durumda mutfağın her noktasında kullanacak kişilerin imzası olacaktır. Bu yönüyle keyifli bir süreç olacağı söylenebilir. Ancak mutfak içindeki bütünlüğün sağlanması için en baştan iyi bir plan ve program yapılmalıdır. Böyle durumlarda ne istediğinden emin olmak önemlidir.

Geniş Mutfak Dekorasyonu
Her kadının hayali geniş bir mutfağa sahip olmaktır şeklinde bir genelleme yapmak çok da yanlış olmaz. Geniş mutfaklarda yemekler hazırlamak ve sunum yapmak çok daha kolay ve zevklidir. Yer kaygısı olmadan seçilebilecek mutfak mobilyaları geniş mutfaklarda kendilerine rahatça yer bulabilir.
En güzel tarafı da geniş mutfakların dekorasyonu daha kolay ve keyiflidir. Dolaplarda, tezgahta, mobilyalarda ve tüm mutfak eşyalarında istenilen renk kullanılabilir. Tamamen kullanıcıların zevk ve tercihlerine uygun geniş mutfak dekorasyonu yapılabilir. Çünkü mekanı geniş göstermek için bir çabaya gerek kalmadan ferah bir ortam sağlanabilir.
Yine de son dönemin modasına uygun şekilde kalıcı bölümlerin açık renklerde yapılmasında fayda vardır. Böylece olduğundan da geniş görünecek mutfaklar modern bir hava kazanacaktır. Mobilyalarda ve mutfak eşyalarında kullanılacak canlı renkler de ortamın havasını değiştirecektir. Zaman zaman yapılacak ufak değişikliklerle de mutfak yepyeni bir tarz yakalayabilecektir.

Dar Mutfak Dekorasyonu
Eğer dar ve tavanı alçak bir mutfak dekore edilecekse işlerin biraz zor olacağı söylenebilir. Ancak doğru fikirlerin bulunup doğru kararlar alınarak yapılacak bir dar mutfak dekorasyonu da harika sonuçlar ortaya koyabilir. Burada dekorasyonu yapan kişinin yeteneği, becerisi ve seçimleri oldukça önemli olacaktır.
Dar mutfaklarda koyu renklerden kaçınılmalıdır. Tezgah, dolaplar, zemin, mobilyalar ve halı mümkün olduğunca açık renklerde olmalıdır. Böylece mekan daha geniş, tavan daha yüksek görünecektir. Araya serpiştirilecek canlı renkteki ufak tefek eşyalarla daha renkli bir ortam sağlanabilir.