Mobilya Dekorasyon ve Fiyatları-Konseptal Online Dekorasyon Sitesi

3.10.2020

Yatak Nasıl Temizlenir?Evlerde kullandığımız yatakları temizlemek oldukça zahmetli ve zor bir iştir. Yatak temizleme işlemini daha kolay şekilde gerçekleştirmek için bazı hususlar mevcuttur ve temizleme esnasında bu hususlara dikkat edilerek temizlenmelidir.
Dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır: Bu hususlar altında yatak temizleme işlemleri gerçekleştirilebilir. Ve yatakta meydana gelen kötü koku ve hoş karşılanmayan lekelenmelerin önüne geçilebilmektedir.

Sararmış Yatak Nasıl Temizlenir?
Herkes kullanılan yatağın beyaz ve estetik bir görüntüye sahip olmasını ister. Fakat bazı faktörlerden kaynaklı olarak yataklarda sararma gibi olumsuzluklar görülebilmektedir. Bunlardan kurtulmak için en etkili yöntemlerden biri ovalayarak bu lekeleri çıkartmaktır. Ovalama işlemi için gerekli olan ürün ise sirkedir.
Pamuk veya beze uygun ölçüde bir miktar sirke dökülerek ovalama işlemi gerçekleştirilebilir. Oksijenli su da ovalama işlemleri için tercih edilen bir alternatiftir. Annelerimizin evlerde kullandığı temizlik ürünlerinden biri olan çamaşır suyu beyazlatma işlemi için kullanılan bir kimyasaldır.
Bu kimyasal sarı alanları eski beyaz görüntüsüne kavuşturarak sararmış yatağı temizler. Beze bir miktar oksijenli su ile karbonat karışımı dökerek, silme yöntemi ile hem kokudan hem de sararmadan kurtulmak da mümkündür. Karbonatı yatağa serperek de oluşan kötü kokuyu alması sağlanır ve yatak temizlenir.

Karbonatla Yatak Temizliği Nasıl Yapılır?
Yatak temizleme işleminin daha kolay ve faydalı olması için evde kullandığımız ürünlerden biride karbonattır. Karbonatın ayakkabılarda da kötü kokuyu engelleyerek daha temiz bir ortam sağladığı bilinmektedir. Karbonatın yanında güzel kokulu olan yağlar da kullanılabilir. Örneğin lavanta ve karbonat karışımı yapılarak yatağın üzerinde gezdirilebilir.
Bir süre bekletildikten sonra elektrik süpürgesi veya başka bir araç yardımıyla yatağın yüzeyi temizlenir. Temizleme işlemi sonrasında yatakta hoş bir görüntü ve koku oluşumu gerçekleşmiş olacaktır. Yatak bez ve su yardımıyla silerek de temizlenebilir. Suya karıştırılan karbonat ile silme işlemi gerçekleştirilir.

Yatak Temizliğinin Püf Noktaları Nelerdir?
Yatak temizliği sırasında veya temizleme işlemine gerek duyulmaması için bazı püf noktaları bilmek çok önemlidir.
Püf noktalar şunlardır: Bu gibi püf noktalara dikkat edilerek yataklarda meydana gelen zor lekelerden kolaylıkla kurtulunabilir.

Yatak Yıkama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?
Yatakları yıkayarak mikroplardan ve bakterilerden kurtulmak mümkündür. Profesyonel destek alınarak anti bakteriyel yıkama işlemleri ile yataklar yıkanabilmektedir. İdrar kaçırma gibi olumsuzluklarla sık karşılaşan bir yataktaki lekeler bazen çıkmayabilir. Bunun için tercih edilen bir yöntem olarak bilinmektedir.
Vakumlu aletler yardımıyla ilk olarak yataktaki kir temizlenir. Yatak için kullanılan özel leke çıkarıcılar mevcuttur. Leke çıkarıcılar ve özel şampuanlar yardımıyla yatak bastan sona güzelce temizlenir. Yatağı köpükten arındırmak için durulama işlemi gerçekleştirilir. Durulama sonrası kuruma beklenir ve en son aşama tekrar vakumlama yapılarak yatak teslim edilir.