Mobilya Dekorasyon ve Fiyatları-Konseptal Online Dekorasyon Sitesi

3.11.2020

2021 Küçük Salon DekorasyonuGünümüzün çoğu bölümünü salonda geçiririz. Yoğun bir günden sonra günün yorgunluğunu atmamızı sağlayacak kadar rahat ve huzur verici bir salonda oturmak isteriz. Eğer küçük bir salonumuz varsa ve doğru salon dekorasyonu yapmadıysak bu pek de mümkün değildir. Huzur bulmamız gereken salonumuz daha da bunaltıcı bir yer haline gelebilir.

2021 Küçük Salonların Dekorasyonunda Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?
Küçük salonlarımızda kesinlikle açık renkler tercih etmeliyiz. Açık renkler hem ışığın yansımasından hem da yarattığı derinlik hissinden dolayı odanın daha geniş görünmesini sağlar. Açık renklerin gücü ile daha iç açıcı ve ferah bir görünüm elde edilir. Beyaz, buz mavisi bu konuda vazgeçilmez renkler olsa da şu an moda olan açık gri renk 2021de de tercih edilebilir.

2021 Küçük Salonların Dekorasyonunda Hangi Mobilyalar Tercih Edilmelidir?
Günümüzde insanlar daha çok küçük evleri tercih etmeye başladığı için mobilya markaları da bu ihtiyaca yönelik minimal mobilyalar üretmeye başladı. Peki, bu kadar çok seçenek arasında bizler küçük salonlarımız da nasıl mobilyalar kullanmalıyız? Genel olarak odanın dar olmaması ve hareket alanının kısıtlanmaması için küçük mobilyalara yönelmelisiniz ve ergonomik eşyalar kullanmalısınız.

Salon Dekorasyonunda Hangi Objeleri Kullanabiliriz?
Salonumuzun daha renkli ve iç açıcı görünmesinde kullandığımız mobilyaların etkisi olduğu kadar seçtiğimiz objelerin de büyük bir etkisi vardır. Küçük renkli yastıklar, parke ve duvarlara uyumlu tablolar, kendi zevkinize göre seçilmiş biblolar salonunuzu bambaşka bir hale dönüştürebilir. Duvarlarda kullanacağınız raflar hem hoş bir görüntü sağlar hem de kitaplarınız için kitaplık görevi görür.

2021 Küçük Salonların Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Salonu daha geniş ve ferah göstermek için duvarlarda ve mobilyalarda açık renkler tercih edilmelidir. Minimal mobilyalar kullanılmalıdır. Parke seçerken de aynı şekilde açık renkler veya meşe rengi parkeler tercih edilmelidir. Halı yerine düz ya da kendinden desenli kilimler tercih edilebilir. Şu an neredeyse her evde kullanılan yeşil bitkiler 2021 salon dekorasyonunda da yerini almaktadır.