Mobilya Dekorasyon ve Fiyatları-Konseptal Online Dekorasyon Sitesi

1.11.2020

2021 Oturma Odası ModelleriEvde, işte kısaca günlük yaşantımızda kullandığımız mobilyalar hayatımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Gün içinde yorulan, çalışan bireyler eve geldikten sonra rahat bir şekilde dinlenmek ve yorgunluklarının son bulmasını isterler. Bu yüzden oturma odası takımı alacak olan bireyler konforu göz önünde tutarak şık olmaktan ödün vermeden seçimlerini yapabilirler. Koltuk satın alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.
Bunlar; Sandıklı Koltuklar
Günümüzde çok fazla tercih edilmese de, sandıklı koltuklar gereksiz, fazla eşyaları saklama konusunda tam bir yardımcı eşya. Modern, şık renkler ve aksesuarla kombin edildiğinde modern bir tarz yakalamış olursunuz.

L Koltuklar
Küçük bir odaya sahip olanların ilk tercihi L koltuklar oluyor. Bu tarz koltuklar odanın bir bütün olmasını sağlıyor ve yerden tasarruf etmemize yardımcı oluyor. Odaya şirinlik katarak sevimli bir hal almasını sağlıyor. Tabi farklı aksesuarlar ile kombin edilerek daha spor ve şık bir hava yakalanmış oluyor.

Yataklı Koltuklar
Evinden misafiri eksik olmayan bireyler için vazgeçilmez bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Hem rahat hem şık olan bu koltuk takımları, gelen misafirlerinize yatacak yer konusunda büyük kolaylık sağlıyor.

Oturma Odası Koltuk Renkleri
Oturma odanız küçük ve dar ise, daha ferah bir görünüme kavuşturmak için daha açık soft ve pastel tonlarda renkler tercih etmeniz daha faydalı olacaktır. Bunun yanında toprak tonlari da doğal ve ferah bir görünüm için tercih edilebilir seçenekler arasındadır. Kırlentlerde zıt renkler kullanarak güzel bir kombinasyon yakalamış olursunuz. Daha canlı daha dinamik, daha sıcak bir ortam olmasını istiyorsanız, berjerler ile koltuk takımınızın aynı renk olmamasına dikkat edin. İkisi arasında mutlaka renk farkı olsun ki, odaya hava katsın ve tekdüze bir oda olmaktan çıksın.
Koltuk takımlarının odadaki görüntüsüne etki edecek hususlardan biri duvar rengidir. Almış olduğunuz koltuk takımının rengini ortaya çıkarmak için, duvar rengini koltuk takımına göre seçmeniz gerekir. Eğer koltuk takımlarınızın rengi açık ise, koyu mat tonlarda rengi seçerek uyumu yakalayabilirsiniz. Bu durumun tam tersi durumunda, koltuklarınız koyu renge sahip ise duvarlarınız daha soft olabilir. Böylece odanız da tam bir uyum sağlamış olursunuz.