Mobilya Dekorasyon ve Fiyatları-Konseptal Online Dekorasyon Sitesi

2.11.2020

Amerikan Mutfaklı Salon ModelleriÜlkemizin yemek kültürü ve genel ev düzeni nedeniyle önyargıyla yaklaşmış olduğu ancak fazlasıyla kullanışlı olan aynı zamanda seçeneklere sahip olan bir tasarımla karşı karşıyayız. Açık mutfak olarak da nitelendirebileceğimiz Amerikan mutfak, salon ve mutfağı ortak bir alanda buluşturan modern tasarımlardan biridir.
Son zamanlarda özellikle modern ev tasarımlarıyla örtüştüğü düşüncesiyle fazlaca tercih edilmektedir. Amerikan mutfağın en önemli avantajlarından birisi küçük alanların kullanımını daha verimli hale getirmeyi sağlamasıdır. Amerikan mutfaklı salon modelleri düşünüldüğünün aksine tek tip değil, çeşitlendirmeye müsaittir. Doğru mobilyalar ve doğru bir Amerikan mutfak modeli ile salonun bütünleşmesi sağlanacaktır. Böylece oldukça kullanışlı ve modern bir tasarıma sahip olmanız mümkün olacaktır.
Bu modellerden bazıları şunlardır: Amerikan Mutfaklı Salon Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Amerikan mutfaklı salon tasarımı yapılırken en önemli husus, salon ve mutfak arasındaki uyumun yakalanmasıdır. Salon ve mutfağın duvar renkleri arasında uyum olmalıdır. Aynı uyum yer kaplamaları için de geçerlidir.
Zemin ve duvarlardan sonra salondaki mobilyalar ve mutfak dolapları arasındaki uyumun da göz önünde bulundurulması gerekir. Bu konuda, mutfak dolapları ve oturma grubunun renklerinin aynı ya da aynı tonda olması tavsiye edilebilir. Bunların sonucu olarak, evin sevilen iki alanı hoş bir şekilde birleşecektir. Bu da ortaya şık, samimi ve modern bir tasarım çıkaracaktır.

Cam Sürgülü Modeller
Cam sürgülü modeller, yemek kokusunun salona, salondaki mobilyalara ve perdelere sinmesinden korkanlar için tavsiye edilen bir modeldir. Çok sık tercih edilmese de doğru alanlarda doğru malzemelerin kullanılması ile kusursuz tasarıma ulaşmanız mümkündür.

Sade Tasarımlar
Söz konusu Amerikan mutfaklı salon olunca sadelik çizgisine ulaşmanız çok da zor olmayacaktır. Evinizin küçük veya büyük olması tasarımı yaparken sizi hiçbir şekilde zorlamayacaktır. Sade tasarımlardan en önemli husus, gözü yoran çok fazla eşyayı bir arada bulundurmamanız gerekmektedir. Söz konusu mutfak ve salon olunca bu zor gibi görünse de doğru mobilyalar ve aksesuarlar kullanarak istediğiniz sade tasarıma ulaşmanız mümkündür.