Mobilya Dekorasyon ve Fiyatları-Konseptal Online Dekorasyon Sitesi

9.10.2020

Balkon Dekorasyon ÖnerileriBalkonunuzu tasarlayarak küçük balkonunuzu geniş bir mekan gibi gösterebilirsiniz. Üstelik yine balkonunuzu tasarladığınız şekle göre günlük hayatta zaman geçirdiğiniz bir nokta haline getirebilirsiniz. Gün içerisinde çayınızı kahvenizi elinize alıp oturacağınız çok güzel bir nokta haline getirebilirsiniz. Bazı küçük pratik yöntemler ile evinize ve balkonunuzu harika bir görüntü kazandırmak sizin elinizde.

Doğal Görünüm Balkon
Doğal görünümlü balkonlar günümüzde en çok tercih edilen balkon dekorasyonlarından sadece bir tanesidir, balkonunuz bu dekorasyonla yeşilin içinde harika bir ortama dönüşecektir, üstelik yeşil rengin ferahlığı ile sakinleşeceksiniz. İnsanlar yeşil rengi gördükçe rahatlaması bilimsel bir gerçektir, peki doğal görünüm balkon nasıldır?
Yer döşemesi:
Yer döşemesini yeşil renk seçerek tam kaplama bir halı seçebilirsiniz, bu halı yere güzelce sabitlenir, beton görüntüsü tamamen kayıp olur, bu sayede kendiniz çimli bir bahçede oturuyor gibi rahat hissedersiniz.
Balkonu Çiçeklendirin:
Balkonunuzu çiçekler ile süslemek çok zarif bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Balkonunuza güzel kokular yayacak ve sizi negatif enerjilerde uzaklaştıracaktır.
Bu işlemleri uyguladığınızda kendiniz daha mutlu huzurlu hissedeceksiniz, doğal ortam rahatlığı ile aydınlayacaksınız.

Modern Görünüm Balkon
Modern görünüm balkon da günümüzde en çok tercih edilen balkon dekorasyonlarından sadece bir tanesidir. Yere sereceğiniz küçük bir halı ile üstüne koyacağınız bir masa ile modern bir görünüm elde edebilirsiniz.

Balkonda Alandan Kazanma
Balkonunuz dar ise illa ki bir masa sıkıştırmaya kendinizi zorlamayın. Balkonda masa işlevi görecek ama masa kadar yer kaplamayacak çok pratik yöntemler var.
Balkon korkuluğuna ek:
Balkon korkuluğuna takılı uzun ince dikdörtgen bir parça ile masa kadar büyük bir yer kaplama alanından kurtulacaksınız. Üstelik masada yaptığınız bütün işlemleri yine bu ek parça ile de yapabilirsiniz.
Balkon demirinden dış tarafa ek:
Balkonunuza çiçek mi koymak istiyorsunuz? Ama alanınız zaten dar daha da bunalmak istemiyor musunuz? O zaman bu dekorasyon fikri tam size göre, balkona yapacağınız saksılıkları dışa çıkık bir şekilde yaptırırsanız hem alandan kazanacaksınız hem de zarif bir görüntünüz olacak.

Balkona En Uygun Eşyalar
Evinizin balkonu çok kalabalık olmamalıdır, eğer balkon bu kadar kalabalık olursa sizi bunaltır. Balkonunuz dar ise sadece bunaltmakla kalmaz size yer bile kalmaz. Balkonunuzdan beklediğiniz verimi alamazsınız. Bu yüzden tercihiniz şu şekilde olabilir:
Katlanabilir malzemeler:
Seyyar ve katlanabilir sandalyeler tercih etmeniz çok daha mantıklıdır. Gün içerisinde katlayıp kolayca kenara koyabilirsiniz, hem kalabalık ve bunaltıcı görüntü yok olacak hem de istediğiniz anda kolayca oturabileceği bir ortam oluşturulabilecek.
Yani balkon dekorasyonu konusunda ilk dikkat etmeniz gereken dar bir balkon mu geniş bir balkon mu olduğu, sonra ise doğal bir balkon mu yoksa modern bir balkon mu istediğiniz konularında karar vermeniz gerekiyor. Sonrasında ise rahatlıkla balkonunuzu düzenleyebilirsiniz. Unutmayın "Kötü balkon yoktur, iyi dekore edilmemiş balkon vardır"