Mobilya Dekorasyon ve Fiyatları-Konseptal Online Dekorasyon Sitesi

7.10.2020

Duvar Süsleme ModasıEv ortamı herkes için huzurlu ve samimi bir yaşam alanıdır. Bu güzel ortam içinse elbette her detay önemlidir. Gerek konum, gerek yapı ve iç düzen olarak her şey düşünülür. Günümüzde evlerin dekorasyon trendleri arasında duvar süsleme akımı oldukça ilgi görüyor. Sıcak ve samimi ortamları çevreleyen duvarlara pek çok şık görünüm sağlanabilir.

Duvar Süsleme Seçenekleri
Genellikle yalın ve tek bir renkle kaplanan duvarlar artık çağımızın gerisinde duruyor, insanlar duvarlarla göz göze geldiğinde hoş bir detay görmek istiyor.
Başlıca ilham verebilecek detaylar şunlardır; Evinizin genel dekorasyonunu da göz önünde bulundurarak listelenmiş bu tip seçeneklerden birini veya birden fazlasını seçebilirsiniz.

Eskiden Yeniye Duvar Süsünde Moda Görüşü
Eski zamanlarda duvarlar genelde beyaz tonlarda yer alıyordu. Kimi evlerde ise dekorasyonun ilk ışıkları yakılarak el yapımı dokumalar, oya ve danteller boy göstermiştir. Zaman geçtikçe ve teknoloji tüm hızıyla ilerledikçe beyazlar yerini pastel renklere bırakmaya başladı; binbir çeşit sanatsal tablolar, renkli çerçeveler, aynalar, biblolar hatta bazı yeşil bitkiler günümüzde oldukça talep gören duvar süsleridir.

Duvar Süsünde Renk ve Duvar Kağıdı
Eğer çok da kalabalığa gerek yok sadelik iyidir diyorsanız mobilyalarınızla uyumlu göz yormayacak bir renk ile duvarınızda bir süs oluşturabilirsiniz. Bu size aşırı sade geldiyse hafif desenli duvar kağıtları da iyi bir alternatif olabilir.

Tercih Edilen Duvar Süsleri
Süslemek istediğiniz duvarların evin hangi bölümünde yer aldığı da oldukça önemlidir. Eğer salonunuzdaki duvarları süslemeyi düşünüyorsanız gösterişli aynalar bu bölümde tercihen yer alıyor. Balkon duvarlarınızda şıklık arıyorsanız çeşitli bitkiler içeren vazolar ve bitki rafları bu bölüm için idealdir.

Duvar Süslemede Dikkat Edilmesi Gerekenler
Duvar süslerken dikkat etmeniz gereken önemli bir detay, modaya uymasını isterken kalabalık ve göz yorgunluğu yaratmamaya çalışmaktır. Evinizin dekor ve düzenine göre hareket etmeniz gerekir. Bazı biblo ve çerçevelerinizi çivi ile asmak yerine hamur yapıştırıcılarla asabilirsiniz.