Mobilya Dekorasyon ve Fiyatları-Konseptal Online Dekorasyon Sitesi

5.10.2020

Oturma Odası Dekorasyon FikirleriOturma odanızı seviyor ve ona ilave olarak yeni dekor ürünleri eklemek veya birkaç bir şey alarak oturma odanızı değiştirecek fikirleri öğreneceğiniz bir yazı yazdık sizlere

Saat Ve Tablo Fikirleri
Oturma odasında saat ve tablo fikri olarak odanızın rengine veya duvar kağıdına uygun renk seçmeniz önerilir. Tablonuzu saatininiz hemen yanına asmak yerine farklı bir duvara asabilirsiniz. Saatinizi televizyon ünitenizin üzerine asmak da ayrıca iyi bir alternatiftir.

Oturma Odası Halı Seçimi
Oturma odanız ne kadar güzel olursa olsun halılarınız odaya uyum sağlamıyorsa bu iyi olmayacaktır.
Halı seçiminizde dikkat edeceğiniz unsurlar:
  1. Çok kalın olmamalı
  2. Fazla renk ve karışık desenler içermemeli
  3. Odada az dahi olsa boşluk bırakabilmelidir
Oturma Odası Dekorasyonu Fikrinde Kitaplık Kullanımı
Eğer okumayı çok seviyorsanız oturma odanızda da bir kitaplık yaptırmış olabilirsiniz. Ama bu kitaplık seçimi dekorasyon fikri olarak da kullanılabilir. O yüzden kitaplık seçerken odanızın büyüklük durumunu ve oda içinde çok yer kaplayacak türden bir şey seçmek yerine televizyon ünitenizi kitaplık da bulunduran bir türden tercih edebilirsiniz. Veya oturma odanız da yemek masanız var ise onun karşısına da koyulabilir.

Oturma Odasında Abajur Dekorasyonu
Oturma odası dekorasyon fikirlerinde abajur de önemlidir. Çünkü odanın aydınlatması da dekorasyon olarak büyük önem arz eder. Abajur seçerken ayaklı veya masa üstü bir şey seçebilirsiniz. Yada daha fazla çeşitte abajur alarak da odayı sadece onunla aydınlatabilirsiniz. Romantik bir akşam yemeği veya kitap okuma saatinizde açarak odanın atmosferini bir anda değiştirebilirsiniz.

Sehpa Nasıl Seçmeli? Nerde Yaptırmalı?
Atıştırmalık bir bir şeyler yer iken veya misafir ağırlamanız gerekiyorsa sehpa sizin için önemli bir araç olacaktır. Ama oturma odası dekorasyonu için de önemli olduğundan odanızın oranına göre sehpa seçmeniz önerilir. Orta sehpa veya üçlü sehpa seçebilirsiniz. Üçlü sehpa modelleri artık oldukça farklı ve dekorasyon olarak ilerleme kaydetmiş durumda o yüzden de mağazalarda oldukça çeşit olmakla beraber marangozunuzdan da oturma odanıza uygun sehpa tasarımı yapmasını isteyebilirsiniz.